İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Nedir? Ne İş Yapar? Maaşları İmkanları

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü tanıtımı sayfasına hoş geldiniz. Lisans (4 Yıllık) bölümlerini güncel olarak tüm ayrıntıları i...

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü tanıtımı sayfasına hoş geldiniz. Lisans (4 Yıllık) bölümlerini güncel olarak tüm ayrıntıları ile tanıttığımız yazı dizimizde bugün 4 yıllık İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü var. Aşağıda sırasıyla İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü nedir, puan türü nedir, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü iş imkanları ve çalışma olanakları nelerdir, bölüm mezunları ne kadar maaş alır, ne iş yapar, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümüne dikey geçiş yapabilen bölümler ve KPSS atamaları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Öğrenciler Rus ve İngiliz dilleri,edebiyatları, tarih ve kültürleriyle ilgili derslerin yanı sıra anlamaya ve konuşmaya yönelik dersler de görmektedir. Eğitim Dili Rusça ve İngilizcedir. Programın eğitim süresi 4 yıldır. Öğrenciler programdan filolog unvanıyla mezun olarak lisans diploması alırlar.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Nedir?

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü; İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatlarını eğitim kurumlarında öğrencilere en iyi ve etkili şekilde öğreterek öğrencilerin İngilizce ve Rusça dilleri hakkında bilgili ve donanımlı olmasını sağlayan bir lisans bölümüdür.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Sınav, Puan Türü ve Eğitim Süresi Bilgileri

Eğitim süresi 4 yıl olan İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları için girilmesi gereken sınavlar TYT ve YDT sınavlarıdır. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları, DİL (Yabancı Dil) puan türü ile tercih edilmektedir. Tüm lisans bölümlerinde olduğu gibi İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları baraj puanı da 180 puandır.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları nedir
İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü İş İmkanları, Çalışma Olanakları

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları mezunları hem kamu kurumlarında hem de özel sektöre bağlı kuruluş ve işletmelerde çalışma olanağına sahiptir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları mezunları iş imkanları ve istihdam olanakları şunlardır:

 

1- Büyükelçilikler

2- Dershaneler, kurslar ve diğer eğitim kurumlan, çeviri ve tercümanlık hizmetleri veren firmalar

3- Dış ticaret firmaları

4- Dışişleri Bakanlığı

5- Gümrük

6- Hukuk büroları

7- Turizm sektörü

8- Turizm ve Kültür Bakanlığı

9- Üniversiteler

 

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler kamu veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitim hayatlarını tamamladıktan sonra kamuda iş sahibi olabilmeleri için gerekli sınavlarda başarı göstermeleri gerekmektedir.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Mezunları Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

İş imkanları başlığından da anlayacağınız üzere İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları mezunları farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilmektedir. Bu kurum ve kuruluşlarda aldıkları görevler farklı olabilir. Ama genel anlamda düşünürsek İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları mezunlarının görevleri şunlardır:

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümü mezunu kişiler meslek hayatları içerisinde ana görevleri çalıştıkları eğitim kurumlarında öğrencilere İngilizce ve Rusça dillerini en iyi şekilde aktarıp öğretebilmektir.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Maaşları Ne Kadar?

Özel sektörde alınan maaşlar ile kamu kurumlarda çalışanların aldığı maaşlar farklıdır. Devlet kurumunda çalışan mezunlar için İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları maaşları 4500-5500 lira arasında değişmektedir. Özel sektörde ise İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları maaşları 3500-5000 lira arasındadır.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümüne Dikey Geçiş Yapabilen Bölümler

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümüne DGS ile dikey geçiş yapmanız mümkündür. Şayet aşağıdaki bölümlerden herhangi birisinden mezun olursanız İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümüne geçiş yapabilirsiniz. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları dikey geçiş bölümleri şunlardır:

Aşağıdaki linkten CTRL+F ile arama yaparak DGS bölümlerine (eğer geçiş varsa) ulaşabilirsiniz. Bölüm birden fazla yerde olabileceği için tüm dosyada arayın.

https://www.elizan.net/2020/08/dgs-bolumleri-2020.html

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Dersleri Nelerdir?

  1. Bilgi ve İletişim Teknolojileri
  2. Dilbilgisine Giriş
  3. Fransız Tarihi
  4. Fransızca Konuşma Dili
  5. Sözdizimine Giriş
  6. Temel Dilbilgisi
  7. Temel Sesbilgisi
  8. Temel Sözdizimi
  9. Tümce Kalıpları
  10. Yazılı Anlatım

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Atamaları ve KPSS Taban Puanları

Bildiğiniz gibi kamu kurumlarına personel alımı KPSS puanı ile yapılmaktadır. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları KPSS taban puanları için 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020 atamalarına baktık. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümüne son beş yılda hiç kontenjan verilmemiş.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümünü Kimler Tercih Etmeli?

Bazı bölümleri okumak için bazı yeterlik ve özelliklere sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde hayatınız boyunca mutsuz veya başarısız olma durumunun olabilir. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları tercih edecek kişilerde bulunması gereken özellikler şunlardır:

 

1- Araştırma ve öğrenme merakı bulunmalı.

2- Dikkatli ve sabırlı olmalı.

3- Ekip çalışmasını sevmeli.

4- Güçlü bi hafızası olmalı.

5- Kendisini sürekli geliştirmeli ve belli bir genel kültür bilgisine sahip olmalı.

6- Sürekli okumaktan zevk almalı.

7- Planlı çalışmayı bilmeli.

8- Sözel becerileri yüksek olmalı.

9- İngilizce ve Rusça öğrenmeye istekli olmalı.

 

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Okuyanların Yorumları

Bölüm hakkında yapılan ziyaretçi yorumları yazının altında yer almaktadır. İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları yorumları henüz yapılmamış olabilir. Bölüm ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorarak cevap bulabilirsiniz.

Kıymetli üniversite adayları, öğrencileri ve bölüm mezunları; sizler de İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları nasıl bir bölüm sorusuna cevap vermek ister ve bu içeriğimizi zenginleştirmek, daha işlevsel hale getirmek için İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları iş imkanları, maaşları, dersleri hakkında bilgi vererek katkıda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

BLOGGER
Ad

2 YILLIK BÖLÜMLER,227,4 YILLIK BÖLÜMLER,298,EN İYİ ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ,9,KOMPOZİSYON,9,
ltr
item
Elizan.Net: Bölüm İş İmkanları - Maaşları - Nedir: İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Nedir? Ne İş Yapar? Maaşları İmkanları
İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Nedir? Ne İş Yapar? Maaşları İmkanları
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeYrBLhhI0N8sTXRlnLO4ebMoO6r5OGmAn2n3JXQ7XqqjC-OMXgaUSmPVpbRFVwYgwjLuKZOaKr35WMlJ7cgEKp_tMWoxBhZJQxsKAS6wJ_GpjiteWc5G50j0qnle3-KTtLgMhM_IEyZUB/w320-h154/ingiliz-ve-rus-dilleri-ve-edebiyatlari.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeYrBLhhI0N8sTXRlnLO4ebMoO6r5OGmAn2n3JXQ7XqqjC-OMXgaUSmPVpbRFVwYgwjLuKZOaKr35WMlJ7cgEKp_tMWoxBhZJQxsKAS6wJ_GpjiteWc5G50j0qnle3-KTtLgMhM_IEyZUB/s72-w320-c-h154/ingiliz-ve-rus-dilleri-ve-edebiyatlari.jpg
Elizan.Net: Bölüm İş İmkanları - Maaşları - Nedir
https://www.elizan.net/2020/11/ingiliz-ve-rus-dilleri-ve-edebiyatlar.html
https://www.elizan.net/
https://www.elizan.net/
https://www.elizan.net/2020/11/ingiliz-ve-rus-dilleri-ve-edebiyatlar.html
true
6516140019475243380
UTF-8
Tüm Mesajlar Yüklendi Herhangi bir yazı bulunamadı! Tamamını Gör Devamını Oku... Yanıtla Yanıtlamaktan Vazgeç Sil Tarafından Anasayfa SAYFALAR YAZILAR Tamamını Gör ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARA BÜTÜN YAZILAR Aradığınız yazı bulunamadı! Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pzr Pts Salı Çrş Prş Cuma Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şbt Mrt Nsn Mys Hzr Tem Ağs Eyl Ekm Ksm Arl Şimdi 1 Dakika Önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan daha önce Takipçiler Takip Et THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content